Kinder+Sport 2018: dodatkowe atrakcje podczas turnieju - Orlik Volleymania

Kinder+Sport 2018: dodatkowe atrakcje podczas turnieju
03.07.2018

 
Od 6 do 8 lipca rozgrywany będzie XXIV Ogólnopolski Finał Turnieju Minisiatkówki Kinder+Sport Zabrze 2018. W zawodach udział wezmą 192 zespoły dziewcząt i chłopców, które rywalizować będą w kategorii "dwójek", "trójek" i "czwórek". Po raz dwudziesty areną zmagań będzie hala Sportowo-Widowiskowa przy ulicy Matejki 6 w Zabrzu. Organizatorzy turnieju przygotowali dla uczestników oraz kibiców dodatkowe atrakcje.

kinder_03.07.2018.jpg

Turniej finałowy minisiatkówki po raz pierwszy został rozegrany w Zabrzu w 1995 roku. Od tego roku nieprzerwanie do 2012 roku, to właśnie w tym mieście gościły największe zawody dla najmłodszych adeptów siatkówki. Śmiało możemy powiedzieć, że Zabrze stało się stolicą młodzieżowego volleyballa.  

Przez cztery kolejne lata ogólnopolski finał minisiatkówki gościł w różnych częściach Polski. W latach 2013 i 2014 młode siatkarski i siatkarze rywalizowali o medale w Drzonkowie w województwie lubuskim. Rok później turniej rozegrano w Krakowie (2015), a w 2016 roku w Częstochowie. 

Hala Widowiskowo – Sportowa w Zabrzu, przy ulicy Jana Matejki 6, w której w dniach 6-8 lipca rozgrywany będzie XXIV Ogólnopolski Finał Kinder+Sport Zabrze 2018 jest jednym z największych obiektów tego typu w Polsce. Obiekt został oddany do użytku w połowie lat siedemdziesiątych. Od tego czasu przeszedł gruntowną modernizację. Dyscyplinami, których uprawianie umożliwia to piłka nożna na pełnowymiarowym boisku pod dachem, tenis ziemny na 9 kortach, koszykówka, siatkówka, squash, tenis stołowy. W obiekcie istnieje możliwość uprawiania strzelectwa sportowego. Obiekt posiada także nowocześnie wyposażoną siłownię.

Już po raz dwudziesty czwarty setki młodych siatkarzy i siatkarek spotkają się w wielkim finale ogólnopolskiego turnieju minisiatkówki, który od ponad dziesięciu lat jest częścią programu Kinder+Sport Joy of Moving.

Turniej z roku na rok gromadzi coraz większą liczbę kibiców. Niektóre zespoły mają nawet profesjonalnie zorganizowane kluby kibica – złożone oczywiście z rodziców i bliskich.

Podczas tegorocznego finału dodatkowe atrakcje czekają na wszystkich w pobliżu hali. W tym roku po raz pierwszy uczestnikom i kibicom towarzyszyć będzie strefa Kinder+Sport Joy of Moving – zachęcająca najmłodszych do różnorodnej aktywności ruchowej.

Kinder+Sport z sezonu na sezon angażuje coraz więcej dzieci oraz ich rodziny w idee Joy of Moving. A co to oznacza? - Joy of Moving to po prostu szczera i naturalna radość z bycia aktywnym! Dlatego też w czasie tegorocznych rozgrywek w minisiatkówce w strefie programu promować będziemy aktywność fizyczną jako zabawę, aby ruch stał się integralną częścią dnia najmłodszych! – mówi Magdalena Szozda, Ferrero Polska Commercial.

Dodatkowo w obrębie hali powstaną boiska do siatkówki plażowej, na których treningi będą przeprowadzać animatorzy oraz Ambasadorzy – Sebastian Świderski i Piotr Gruszka - jedni z najlepszych polskich siatkarzy w historii. Obaj towarzyszą rozgrywkom Kinder+Sport od wielu lat. W tym roku będzie można spotkać ich w Zabrzu podczas całego turnieju finałowego.

- Poziom i zainteresowanie turniejem z roku na rok idzie do przodu. Trudno się dziwić, gdyż wśród tych młodych siatkarzy i siatkarek znajdują się późniejsi reprezentanci Polski. Sam finał to czyste emocje poparte świetnym przygotowaniem drużyn i trenerów, a przecież już sam udział w finale to wielki sukces – podkreśla Sebastian Świderski, były reprezentant kraju, który w rolę ambasadora turnieju minisiatkówki wciela się od 11 lat - dziś prezes jednej z naszych eksportowych drużyn – ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

O oprawę dnia finałowego zadbają znani z prowadzenia dopingu na siatkarskich halach – Marek Magiera z Grzegorzem Kułagą. Pewne jest więc, że w Zabrzu czeka nas niezwykłe siatkarskie święto, a najlepsze drużyny spośród startujących 192 zespołów poznamy ostatniego dnia turnieju.

Ogólnopolski turniej minisiatkówki Kinder+Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group oraz Śląskiego Związku Piłki Siatkowej. Patronat honorowy nad turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wielki Finał Kinder+Sport 2018 - Hala MOSiR Zabrze, ul. Matejki 6

Harmonogram Turnieju
6 lipca 2018 – Uroczyste Otwarcie godz. 11.00
6 -7 lipca 2018 (godz. 9.00 – 18.00) – rozgrywki Wielkiego Finału Kinder+Sport
8 lipca 2018 (godz. 9.00 – 13.00) – Finały rozgrywek o Puchar Kinder+Sport

Więcej informacji o turnieju:
https://www.kindersport.pl
https://www.kindersport.szps.pl
https://www.facebook.com/kinderplussport
Instagram: kinderplussport_pl

Aplikacja “Wyniki Finału Minisiatkowki” dostępna w App Store oraz Google Play

Autor: Katarzyna Porębska/Materiały prasowe, foto Dariusz Lewandowski