Suwałki - Sejny wygrały eliminacje w Suwałkach - Orlik Volleymania

Suwałki - Sejny wygrały eliminacje w Suwałkach

25 maja 2016 roku na Orliku przy ulicy Antoniewicza 5 w Suwałkach został rozegrany turniej eliminacyny VI edycji Orlik Volleymania. Do zawodów zgłosiło się aż 17 drużyn. Zacięta rywalizację wygrał zespół Suwałki- Sejny.

Organizatorami turnieju byli trenerzy SOS przy Gimnazjum nr 7 w Suwałkach i został rozegrany pod patronatem Dyrekcji Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach. W zawodach udział wzięło łącznie 88 osób z czterech szkół wchodzących w skład miejscowej Akademii SOS - łącznie 17 drużyn. Niekwestionowanym zwycięzcą  został zespół Suwałki-Sejny, który w całych rozgrywkach nie stracił seta.

Uroczystego otwarcia i zakończenia turnieju dokonała Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 - Jolanta Świtaj, która wręczyła  puchary i medale po zakończeniu zawodów.

- Turniej odbywał się przy dużym zainteresowaniu kibiców i stał na wysokim sportowym poziomie. Przy organizacji turnieju pomagała nam grupa chłopców z klasy IIID, objętych programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Każdy zawodnik turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom i słodycze. Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz medale. Trenerzy obecni na rozgrywkach zachęcali uzdolnionych zawodników, aby w przyszłości wybrali naukę w klasach sportowych o profilu piłka siatkowa w Gimnazjum nr 7 w Suwałkach - powiedział Artur Łabacz, główny organizator z Suwałk.

Końcowa klasyfikacja:

I miejsce: SUWAŁKI-SEJNY w składzie: Patryk Harackiewicz, Kacper Chmielewski, Łukasz Chałko, Patrycja Januszko, Oliwia Rapczyńska, trenerzy: Jacek Zajkowski, Kamil Skrzypkowski
II miejsce: BICEPSY Z PODSTAWÓWKI w składzie: Paweł Popławski, Jakub Meller, Natalia Waszkiewicz, Aleksandra Danielewicz, trener: Jacek Zajkowski, Kamil Skrzypkowski
III miejsce: SKBB w składzie: Kacper Stawicki, Adrian Andruszkiewicz, Julia Dębska, Natalia Kundzicz, trener: Anna Grygoruk
IV miejsce: DZIEWIĄTKA II
V miejsce:  KASZTANY
VI miejsce: MAGICZNY FLOT
VII miejsce: DZIEWIATKA I
VIII miejsce: SUKSS 55
IX miejsce: RZECIA KLASA