TNO dziewcząt: Mazowsze zwycięzcą turnieju - Orlik Volleymania

TNO dziewcząt: Mazowsze zwycięzcą turnieju
16.10.2017

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS Szczyrk zakończyły się decydujące mecze podczas 28. Turnieju Nadziei Olimpijskich. W finale województwo mazowieckie pokonało zachodniopomorskie 2:0 (25:19, 25:15). W spotkaniu o trzecie miejsce województwo wielkopolskie pokonało małopolskie 2:0 (26:24, 25:22). Śląskie natomiast triumfowało w klasyfikacji województw, do której zaliczono wyniki współzawodnictwa sportowego oraz testów.

W finale Turnieju Nadziei Olimpijskich po dwóch stronach siatki spotkały się drużyna województwa zachodniopomorskiego i mazowieckiego. W małym finale natomiast zagrała kadra województwa wielkopolskiego i małopolskiego.

Finałowy mecz od zdecydowanie lepszej gry rozpoczęły zawodniczki województwa mazowieckiego, które objęły prowadzenie 11:6. Z czasem podopieczne Jana Staniucha zaczęły odrabiać straty 10:11. Chwilę później młode zawodniczki z Mazowsza odskoczyły na kilka oczek i wypracowaną przewagę punktową utrzymały do końca, wygrywając pewnie 25:19. W drugiej partii podopieczne Artura Wójcika poszły za ciosem i pewnie wygrały ostatnią część meczu 25:15, wygrywając tym samym rywalizację w turnieju.

W meczu o brązowy medal początkowo lepiej spisywały się młode siatkarski z Wielkopolski 4:2. Jednak podopieczne Dariusza Pomykalskiego dość szybko odrobiły straty i doprowadziły do remisu 6:6. Od tego momentu zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Końcówka seta była bardzo zacięta, ale ostatecznie na swoją korzyść rozstrzygnęły ją siatkarki województwa wielkopolskiego 26:24.Set numer dwa pomiędzy zespołami był bardzo wyrównany, ale ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją korzyść podopieczne Arkadiusza Tuszyńskiego 25:22. Sięgając tym samym po trzecie miejsce w turnieju.