Aktualności - Orlik Volleymania

Trefl Gdańsk zwycięzcą Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 - Częstochowa 2018
21.12.2018

 
Trefl Gdańska, MOS Wola Warszawa, AZS 2020 Częstochowa taka jest kolejność drużyn zakończonego we wtorek turnieju Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 - Częstochowa 2018.Przez dwa dni w Częstochowie rozgrywany był międzynarodowy turniej Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 - Częstochowa 2018. W zawodach udział wzięły cztery polskie drużyny, dwie włoskie oraz po jednej z Czech i Słowacji.

Po półfinałów awans uzyskały polskie zespoły: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, Trefl Gdańsk, Hemarpol Norwid Częstochowa o MOS Wola Warszawa. Piątkowe spotkania były zacięte. Drużyny prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy.

Ostatecznie w finale po przeciwnych stronach siatki spotkał się Trefl Gdańsk i MOS Wola Warszawa. Spotkanie finałowe wygrali podopieczni duetu trenerskiego Edwarda Pawluna i Adama Miotka 3:1.

- Przede wszystkim chcemy bardzo serdecznie podziękować organizatorom za zaproszenie naszej drużyny udziału w turnieju. To cenne doświadczenie dla całego zespołu. Jesteśmy szczęśliwi, że udało się nam wygrać - powiedział Edward Pawlun, trener Trefla Gdańsk

W małym finale kibice byli świadkami „częstochowskich derbów”. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa zmierzył się Hemarpol Norwid Częstochowa. Po trzech setach ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Wojciecha Pudo.

Wyniki I dnia turnieju:
Grupa A:
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 1:2
•    Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – VK Ostrawa 0:3
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – VK Ostrawa 3:0
•    Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – Trefl Gdańsk 0:3
•    Trefl Gdańsk – VK Ostrawa 3:0
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Scuola di Pallavolo Anderlini Modena 3:0

Grupa B:
•    Hemarpol Norwid Częstochowa – MOS Wola Warszawa 1:2
•    Futura Volley Cordenons -  COP Volley Trenczyn 2:1
•    Hemarpol Norwid Częstochowa – COP Volley Trenczyn 2:1
•    Futura Volley Cordenons – MOS Wola Warszawa 0:3
•    Futura Volley Cordenons – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3
•    COP Volley Trenczyn – MOS Wola Warszawa 2:1

Wyniki II dnia turnieju:
•    Mecz o miejsca 5-8: Scuola di Pallavolo Anderlini Modena - COP Volley Trencin 1:3
•    Mecz o miejsca 5-8: Futura Volley Cordenons - VK Ostrava 0:3
•    Półfinał: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - MOS Wola Warszawa 1:3
•    Półfinał: Trefl Gdańsk - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:2

Mecz o 1. miejsce: Trefl Gdańsk – MOS Wola Warszawa 3:1
Mecz o 3. miejsce: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa - Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0
Mecz o 5. miejsce: COP Volley Trencin - VK Ostrava 1:3
Mecz o 7. miejsce: Scuola di Pallavolo Anderlini Modena - Futura Volley Cordenons 3:0

Wyróżnienia indywidualne:
Trefl Gdańsk: Kacper Wnuk
MOS Wola Warszawa: Michał Gawrzydek
Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa: Adrian Basiewicz
Hemarpol Norwid Częstochowa: Eljasz Sztylka
VK Ostrava: Andrej Unzeitig
COP Trencin: Michal Zeman
Scuola di Pallavolo Anderlini Modena: Luigi Intermite
Futura Volley Cordenons: Andrea Paludet

Końcowa kolejność Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 - Częstochowa 2018
1. Trefl Gdańsk
2. MOS Wola Warszawa
3. Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
4. Hemarpol Norwid Częstochowa – Juniorzy
5. VK Ostrava
6. COP Trencin
7. Scuola di Pallavolo Anderlini Modena
8. Futura Volley Cordenons

Autor: Katarzyna Porębska

Za nami I dzień Stolzle Volleyball Talents Cup U-19. Cztery polskie drużyny w półfinale
20.12.2018

 
Sporo emocji, dobra zabawa i pozytywna atmosfera. Pierwszy dzień Stolzle Volleyball Talents Cup U-19 za nami. W międzynarodowym turnieju rozgrywanym w Częstochowie gospodarze oraz krajowe drużyny nie okazały się gościnne i to cztery polskie drużyny znalazły się w półfinałach. W piątek decydujące spotkania turnieju.
Pierwszego dnia turnieju odbyły się spotkania fazy grupowej. Każdy mecz trwał trzy seta, a każda partia wygrana przez dany zespół dawała mu punkt to ligowej tabeli.

W grupie „A” znaleźli się siatkarze gospodarzy Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa, Scuola di Pallavolo Anderlini Modena, VK Ostrava oraz Trefla Gdańsk. Polskie zespoły okazały się być najlepsze i wywalczyły awans do najlepszej czwórki turnieju.

W grupie „B” również miejsca premiowane awansem do półfinały zajęły krajowe zespoły – MOS Wola Warszawa oraz drugi zespół spod Jasnej Góry – Norwid. Ponadto w tej grupie występowały zespoły Futura Volley Cordenons oraz COP Trencin.

W każdym spotkaniu wybierany był najlepszy zawodnik meczu, który otrzymał pamiątkową statuetkę. W piątek przed drużynami decydujące starcia o miano najlepszej drużyny częstochowskiego turnieju. Tym razem każdy mecz będzie grany do trzech wygranych setów.

Wyniki:
Grupa A:
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Trefl Gdańsk 1:2
•    Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – VK Ostrava 0:3
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – VK Ostrava 3:0
•    Scuola di Pallavolo Anderlini Modena – Trefl Gdańsk 0:3
•    Trefl Gdańsk – VK Ostrava 3:0
•    Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – Scuola di Pallavolo Anderlini Modena 3:0

Grupa B:
•    Hemarpol Norwid Częstochowa – MOS Wola Warszawa 1:2
•    Futura Volley Cordenons -  COP Volley Trencin 2:1
•    Hemarpol Norwid Częstochowa – COP Volley Trencin 2:1
•    Futura Volley Cordenons – MOS Wola Warszawa 0:3
•    Futura Volley Cordenons – Hemarpol Norwid Częstochowa 0:3
•    COP Volley Trencin – MOS Wola Warszawa 2:1

Harmonogram gier na piątek:
•    Mecz o miejsca 5-8: Scuola di Pallavolo Anderlini Modena : COP Volley Trencin
•    Mecz o miejsca 5-8: Futura Volley Cordenons : VK Ostrava
•    Półfinał: Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa : MOS Wola Warszawa
•    Półfinał: Trefl Gdańsk : Hemarpol Norwid Częstochowa

Autor: Katarzyna Porębska/Szymon Sobol

Międzynarodowy turniej Stolzle Volleyball Talents Cup 20-21 grudnia w Częstochowie!
11.12.2018

 
Wielkimi krokami nadchodzi Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19, który w dniach 20-21 grudnia odbędzie się w Częstochowie. Udział w międzynarodowym turnieju weźmie osiem drużyn, w tym Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa. Organizatorami imprezy są miasto Częstochowa oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka”.

stozle_grudzie2018.jpg

W pierwszy weekend grudnia pod Jasną Górą rozgrywana była decydująca faza Klubowych Mistrzostw Świata, podczas których Hala Sportowa „Częstochowa” pękała w szwach, a kibice siatkówki mogli zobaczyć w akcji największe gwiazdy światowej siatkówki. Niespełna trzy tygodnie później do częstochowskiej hali znów zjadą się drużyny na międzynarodowy turniej, tym razem w wydaniu młodzieżowym.

- Turniej z dość mocną obsadą. Chcemy promować nasze miasto, które zawsze na siatkarskiej mapie było widoczne. Trochę ostatnie czasy są słabsze dla nas, ale nie przejmujemy się, chcemy przywrócić to miejsce Częstochowie, dlatego zaprosiliśmy drużyny z zagranicy i topowe zespoły z Polski, żeby uczestniczyły z nami w tym turnieju – mówi prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” Wojciech Pudo.

Udział w grudniowym turnieju weźmie osiem europejskich drużyn. Do Częstochowy zawitają dwie włoskie ekipy - Scuola Pallavollo Anderlini oraz Futura Cordenons. Stawkę drużyn spoza naszego kraju uzupełnią czeska VK Ostrava oraz słowacki COP Volley Trencin. W ostatniej chwili z udziału w turnieju musiała zrezygnować drużyna z Ukrainy - VSK MHP Vinnytsia, która z powodu sytuacji w kraju nie otrzymała zgody na przyjazd do Polski. Zespół z Ukrainy zastąpi Hemarpol Norwid Częstochowa. Ponadto w Częstochowie zagrają Trefl Gdańsk oraz MOS Wola Warszawa. W Stolzle Volleyball Talents Cup Boys U-19 wystąpią także siatkarze gospodarzy – Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa.

- Chcemy, żeby turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych w Częstochowie i z każdą kolejną edycją jego ranga na arenie międzynarodowej rosła – mówi Wojciech Pudo.

Turniej rozłożony jest na dwa dni. Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, w której znajdą się po cztery drużyny. W tej fazie rozgrywek każde spotkanie będzie trwało trzy pełne sety, a każda wygrana partia to jeden punkt do tabeli. Drugiego dnia zostaną rozegrane spotkania o miejsca 1-4 oraz 5-8. Tym razem do trzech wygranych setów.

Wszystkie spotkania turnieju zostaną rozegrane w Hali Sportowej „Częstochowa” przy ulicy Żużlowej 4.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa
Częstochowski klub mimo swojej krótkiej historii może się już poszczycić złotym medalem mistrzostw Polski kadetów. Ponadto siatkarze AZS 2020 corocznie staje na podium w mistrzostwach województwa śląskiego w niemal wszystkich kategoriach wiekowych.

Scuola di Pallavolo Anderlini
Scuola di Pallavolo Anderlini to włoski klub, który szkoli obecnie około 1500 dzieci i jest jednym z największych klubów młodzieżowych we Włoszech. Ponadto zespół z Modeny będzie przebywać w Częstochowie przez 6 dni i odbędzie również wspólne treningi z siatkarzami Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa.

COP Volley Trencin
Na grudniowe zmagania pod Jasną Górę zawita COP Volley Trencin, który jest odpowiednikiem polskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, której siatkarze występują w młodzieżowych reprezentacjach Słowacji. Na co dzień zespół rywalizuje w najwyższej słowackiej lidze siatkówki.

A.S.D. Futura Cordenons
Udział w turnieju weźmie także druga drużyna z Włoch - A.S.D. Futura Cordenons. Włoski klub powstał 27 lat temu i jeszcze niedawno występował w Serie B. Władze klubu postanowiły jednak postawić na młodzież, gdzie Futura Volley osiąga spore sukcesy.

VK Ostrava
Kolejnym zagranicznym zespołem, który weźmie udział w Stolzle Volleyball Cup Talents Boys U-19 będzie VK Ostrava. Czesi osiągają wiele sukcesów w siatkówce młodzieżowej, a jednym z ostatnich sukcesów czeskiej drużyny jest brązowy medal mistrzostw Czech juniorów.

MOS WOLA Warszawa
W grudniu do Częstochowy zawita również najbardziej znany i utytułowany młodzieżowy klub w Polsce, który w swojej historii zdobył już 24 medale mistrzostw Polski, a wychowankami MOS WOLA są tacy siatkarze jak Zbigniew Bartman, Grzegorz Łomacz, Fabian Drzyzga czy Damian Wojtaszek.

Trefl Gdańsk
Drugi  krajowy zespół pod Jasną Górę przyjedzie z województwa pomorskiego, a będą to siatkarze Trefla Gdańsk. Gdańszczanie od kilku sezonów zawsze dopływa do turnieju finałowego juniorów, a ostatni srebrny medal zdobyli w sezonie 2014/2015.

Hemarpol Norwid Częstochowa
Turniejową stawkę zamyka drugi częstochowski zespół. Klub z Częstochowy w swojej historii również może poszczycić się medalami mistrzostw Polski oraz mistrzostw województwa śląskiego. Częstochowski klub słynął głównie z drużyn młodzieżowych, lecz w ostatnich sezonach próbuje także swoich sił na zapleczu PlusLigi.

Autor: Katarzyna Porębsa/Informacja prasowa

Stolzle Częstochowa sponsorem Eco-Team AZS 2020. Na grudzień zaplanowano mocno obsadzony turniej młodzieżowy
30.10.2018

 
Podczas zwołanej na 30 października konferencji prasowej ogłoszono nowego sponsora tytularnego AZS 2020 Częstochowa. Została nim Stolzle Częstochowa, która swoim wsparciem objęła również Akademię Częstochowskiej Siatkówki. W dniach 20-21 grudnia w Częstochowie zostanie zorganizowany turniej międzynarodowy m.in. z udziałem gospodarzy, reprezentacji Polski U-18 oraz młodzieżowej drużyny z Modeny.

azsstolzle.jpg

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – pod taką nazwą od dzisiaj występowały będą młodzieżowe drużyny akademików. Roczną umowę podpisano we wtorek, 30 października.

- Nasza współpraca z klubem doskonale wpisuje się w prowadzoną przez nas politykę marketingową. Stolzle Częstochowa od lat wspiera lokalny sport, o czym wiedzą kibice siatkówki, żużla, czy piłki nożnej, czas więc na młodzież, z którą wiążemy ogromne nadzieje – mówił Artur Wołoszyn, prezes Stolzle Częstochowa.

Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa to klub skupiający wyłącznie chłopców w wieku 7-18 lat. Celem założonego w 2013 roku Stowarzyszenia było sześcioletnie szkolenie młodzieży, która w 2020 roku zasili drużynę AZS-u Częstochowa, występującego w I lidze. Cel poniekąd osiągnięto już teraz. Obecnie w drużynie prowadzonej przez Sinana Tanika gra dwóch wychowanków „młodzieżówki”, tj. Hubert Mańko i Krzysztof Rykała.

- W AZS 2020 Częstochowa tkwi ogromny potencjał, o czym świadczą ostatnie, niezwykle udane sezony i zdobycie tytułu Mistrza Polski kadetów. Chcemy jak najbardziej uczestniczyć w tym projekcie, a trzeba przyznać, że przed nami niełatwe zadanie. Nie chcemy wspierać jedynie finansowo. Chcemy być dojrzałym partnerem dla tego klubu, partnerem który współuczestniczy w jego rozwoju. Z podobnymi wyzwaniami stykamy się na co dzień w naszej pracy operacyjnej. My również poszukujemy młodych ludzi, talentów, które następnie chcemy rozwijać, by osiągali jak najlepsze wyniki, ale przede wszystkim spełniali swoje własne, osobiste cele. Liczę na to, że spotkamy się tutaj za kilka lat świętując awans juniorów do I Ligi, może kolejne mistrzostwo Polski, a to wszystko pod szyldem Eco-Team AZS 2020 Stolzle Częstochowa – dodał prezes zakładu.

Stolzle Częstochowa z siedzibą przy ul. Warszawskiej w Częstochowie to jeden z liderów zatrudnienia w Częstochowie. Dziennie produkuje przeszło 500 ton szkła, a produkty trafiają do największych marek na całym świecie w sektorze farmaceutycznym, spożywczym, a także perfum i kosmetyków. Firma od lat angażuje się w działania charytatywne i sportowe, z czego doskonale znana jest w środowisku lokalnym. Oprócz samego zaangażowania w projekt AZS 2020 swoim wsparciem objęła również Częstochowską Akademię Siatkówki, czyli akcję społeczną mającą na celu aktywizację dzieci i młodzieży.

– Akademia to projekt wspierający rozwój fizyczny najmłodszych z klas 1-4. Te dzieci nie mają dostępu do zajęć wychowania fizycznego, bo jest to nauczanie początkowe, do SKS-ów również, bo są za małe, a jak widać po naszych zajęciach zaangażowanie dzieciaków jest ogromne. Spotykamy się wręcz z problemem zbyt dużej ilości chętnych – mówił Prezes Stowarzyszenia Częstochowskiej Siatkówki, Wojciech Pudo.

Obaj prezesi postawili przed sobą kilka dość istotnych sportowych celów, jednak niemal jednogłośnie zauważyli, że najważniejszy wydaje się być jeden: Ruszyć sprzed komputerów najmłodszych!

Kolejną nowością jest turniej, który AZS 2020 zorganizuje pod koniec grudnia. Do Częstochowy przyjedzie 7 drużyn, w tym reprezentacja Polski U-18 i młodzieżowy zespół z Modeny. Włosi będą w Częstochowie przez 6 dni i odbędą również wspólne treningi z częstochowianami.

– Wiemy, że w grudniu w Częstochowie odbędzie się finał Klubowych Mistrzostw Świata. Nie będzie to jedyna impreza międzynarodowa w mieście. Będziemy organizować turniej międzynarodowy, który odbędzie się 20-21 grudnia w obiektach sportowych w Częstochowie. Turniej z dość mocną obsadą. Chcemy promować nasze miasto, które zawsze na siatkarskiej mapie było widoczne. Trochę ostatnie czasy są słabsze dla nas, ale nie przejmujemy się, chcemy przywrócić to miejsce Częstochowie, dlatego zaprosiliśmy drużyny z zagranicy i topowe zespoły z Polski, żeby uczestniczyły z nami w tym turnieju – zakończył Pudo.

Autor: Katarzyna Porębska/Informacja prasowa

Regulamin Kinder+Sport 2019
29.10.2018


Przedstawiamy regulamin rozgrywek minisiatkówki dziewcząt i chłopców o Puchar Kinder+Sport 2019.

kadeci_2017_losowanie.jpg

Regulamin rozgrywek minisiatkówki dziewcząt i chłopców o Puchar Kinder+Sport 2019.

DO POBRANIA
REGULAMIN KINDER+SPORT 2019

Idź do strony  [1] 2 3 ... 69 70 71