Szkoła Podstawowa nr 97 najlepsza drużyna we Wrocławiu - Orlik Volleymania

Szkoła Podstawowa nr 97 najlepsza drużyna we Wrocławiu
02.06.2016

W dniu 30 maja 2016 roku na terenie obiektów sportowych Zespołu Szkół Nr 7 przy ulicy Pawłowa 15 we Wrocławiu odbył się drugi turniej Orlik Volleymania. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został zespół Szkoły Podstawowej nr 97 z trenerem Krzysztofem Kubiakiem.

Otwarcia dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Nr 7 Andrzej Słoka, który pełni również funkcję koordynatora programu żeńskich Siatkarskich Ośrodków Szkolnych na terenie Dolnego Śląska.

W turnieju udział wzięło 16 zespoły, które zostały podzielone na 4 grupy. Drużyny zagrały przeciwko sobie systemem każdy z każdym seta do 15 punktów. Ostatecznie zwycięzcą turnieju został zespół Szkoły Podstawowej nr 97 z trenerem Krzysztofem Kubiakiem. Drugie miejsce zajął zespół UKS PiK z trenerem Piotrem Lebiodą. Natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowana została drużyna Młodej Gwardii z trenerką Anną Dambek.

Patronat nad przebiegiem i organizacją turnieju sprawowała Dyrekcja oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 7. W organizacji zawodów pomagali uczniowie klas sportowych Gimnazjum nr 5 biorących udział w programie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

- Turniej przebiegł zgodnie z rozpisanym systemem. Drużyny reprezentowały wysoki poziom sportowy, duże zaangażowanie i radość z udziału w zawodach. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa, a trzem najlepszym zespołom wręczono medale Orlik Volleymanii - powiedział Zbigniew Barański, organizator turnieju.